Waarom deze studie?
Marketing-Finance is uniek en combineert de marketing- en finance disciplines in één programma. Hierdoor leer je meerdere kanten van het bedrijfsleven kennen, van financiële besluitvorming, financiële productontwikkeling, de psychologie van de (soms) irrationele consument en marketing en hoe ze allemaal op elkaar inwerken en bijdragen aan de financiële bottom-line. Door een holistische blik te verwerven, leer je de taal, de methodologie en het denken van marketing en finance en word je voorbereid op een grensverleggende rol tussen marketing en finance.

Je profiteert ook van de uitstekende academische en onderwijsmiddelen die beschikbaar zijn op twee afdelingen (Marketing en Finance) van de School of Business and Economics. Beide afdelingen hebben meerdere experts op het gebied van financiële besluitvorming door consumenten, gedrags- en traditionele finance, consumentenpsychologie en -gedrag en marketing die een bijdrage leveren aan het Marketing-Finance programma. Bovendien stimuleert het programma niet alleen ervaringen uit de praktijk en het bedrijfsleven, maar integreert het deze ook sterk door gastcolleges, workshops en praktijkcases en -projecten in de vakken op te nemen.
Studentenprofiel
Je moet op zoek zijn naar een interdisciplinair programma. Marketing-Finance is ontworpen voor mensen die op zoek zijn naar een uitgebreide bedrijfsachtergrond, waarin zowel de kwantitatieve aspecten van de financiële discipline als de emotionele en psychologische aspecten van de marketingdiscipline samenkomen. Je moet een kritische denker zijn, die bereid is om de traditionele paden van zowel marketing als finance te verlaten en die klaar is voor een uitdagende leerervaring. Je moet geïnteresseerd zijn in hoe organisaties waarde creëren voor hun stakeholders, van het lanceren van een succesvol financieel product tot waarom en hoe mensen bepaalde financiële beslissingen nemen. Je hebt bij voorkeur enige voorkennis van marketing of finance, maar dit is niet essentieel om succesvol te zijn in het programma.
Aanvullende onderwijsmogelijkheden
Internationale ervaring
Geef je master een internationale boost met studiemogelijkheden in het buitenland.
- Studeren in het buitenland: Breng een semester door aan een van onze 92 partneruniversiteiten wereldwijd
- Dual Degree Opleidingen: Behaal twee diploma’s in een kortere tijd ia masteropleidingen met een dual degree

Professionele ervaring
Breid je opleiding uit met praktijkervaring die je tijdens je studie opdoet.
- Thesis-Internship Programme (TIP): Schrijf je scriptie over een onderwerp dat relevant is voor een bedrijf of organisatie, tijdens een parttime stage.
- Extracurricular Internship: Doe werkervaring op met een stage van 3 tot 6 maanden.
- Excellence Programmes: Solliciteer voor een van onze Excellence Programma’s en werk mee aan echte projecten bij partnerbedrijven.

Bereid je voor op je carrière
Geef een boost aan je persoonlijke en professionele ontwikkeling en breid je netwerk uit tijdens evenementen die we organiseren samen met partners en alumni.
- Career and Development Days : Doe mee aan workshops en evenementen gericht op persoonlijke groei en carrièreontwikkeling
Maastricht Business Days by SCOPE: Netwerk met werkgevers en alumni tijdens ons prestigieuze recruitmentevent
- UM Career Services and Advisors: Ontvang persoonlijke begeleiding via trainingen of individuele coaching

Dual Degree programme
Met het Dual Degree-programma van de School of Business and Economics studeer je aan twee universiteiten en ontvang je twee masterdiploma’s. Je start in september en volgt een deel van je opleiding in het buitenland en een deel aan SBE. Als je aan de eisen van beide programma’s voldoet, krijg je een diploma van elke universiteit. De meeste Dual Degree-programma’s zijn zonder studievertraging te volgen en met minimale extra kosten. Onze partneruniversiteiten zijn zorgvuldig geselecteerd, hoog aangeschreven en vaak geaccrediteerd door EQUIS en AACSB.

Global Innovation Challenge
De Global Innovation Challenge (GIC) biedt MSc. International Business studenten een nieuwe kans om in een internationale omgeving te studeren en praktische ervaring op te doen bij bedrijven. De School of Business and Economics biedt dit excellentieprogramma aan als een projectgebaseerde course waarin internationale masterstudenten als externe consultants werken aan een zakelijke uitdaging van een bepaald bedrijf of bedrijfsonderdeel dat innovatie en transformationele aanpak vereist. Deze Global Innovation Challenge maakt deel uit van het IBS-netwerk en is gericht op het verbeteren van de innovatie- en creativiteitsvaardigheden van studenten, kennis op het gebied van transformatie, verandermanagement en het creëren van bedrijfsoplossingen met een wereldwijde impact.