Three people working together at Maastricht University Faculty of Health, Medicine and Life Sciences

Faculty of Health, Medicine and Life Sciences

Ziekte en gezondheid vragen tegenwoordig in toenemende mate om een integrale benadering, ofwel ‘integrated care’. Bij integrale zorg staan niet alleen ziekte en afwijking centraal, maar ook gezondheid en gezondheidsrisico’s. De zorg van de toekomst richt zich dus niet meer alleen op patiënten, maar ook op mensen die bepaalde gezondheidsrisico’s lopen, en bestrijkt zo het hele continuüm van gezondheid tot ziekte. Zowel het onderwijs als het onderzoek van de FHML kenmerkt zich door deze integrale benadering van gezondheid.

Het multidisciplinaire onderzoek van de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences (FHML) richt zich op een aantal zorgvuldig gekozen actuele thema’s, en vindt plaats in nauwe samenwerking met het academisch ziekenhuis Maastricht (Maastricht UMC+) en de Faculteit der Psychologie. De uitvoering van de verschillende onderzoeksprogramma's is georganiseerd in acht onderzoeksinstituten.

FHML is onderdeel van het Maastricht University Medical Centre (MUMC+).

Education

Onderwijs

Bij FHML draait alles om leven en gezondheid. Het onderwijs bestrijkt het hele continuüm van bachelor- en masteropleidingen tot PhD en postacademisch onderwijs en van gezondheid en gezondheidszorg tot geneeskunde en life sciences.

Research

Onderzoek

Het multidisciplinaire onderzoek van FHML richt zich op een set van thema's of onderzoeksprogramma's, die worden uitgevoerd in nauwe samenwerking met Maastricht UMC+ (MUMC+) en de Faculty of Psychology and Neurosciences.

Campus

Maatschappelijke impact

Multidisciplinair onderzoek en samenwerkingen dragen bij aan het oplossen van grote maatschappelijke vraagstukken binnen onze primaire onderzoeksthema's. Waar mogelijk wordt onderzoek vertaald naar economische, financiële of maatschappelijke waarde.

Nieuws

Anique de Bruin
  • Researchers

Hoe helpen we studenten beter leren en minder uitstellen?

Uitstelgedrag en niet effectief studeren: twee grote struikelblokken voor studenten. Hoe kunnen we hen daarmee helpen? Met haar Vici-beurs wil Anique de Bruin (SHE) zorgen voor minder stress en effectievere zelfstudie bij studenten.
student advising fhml
  • UM news

Er is geen vraag te gek

De ontwikkeling van de student staat centraal in het onderwijs van onze faculteit. Alle studenten die daarvoor extra hulp nodig hebben om hun weg te vinden, kunnen rekenen op het team van zeven studentadviseurs dat elke dag voor hen klaarstaat.
gezond idee
  • UM news

De nieuwe Gezond Idee is uit! Over verleiding, gewoontes en gezonde keuzes

De nieuwe Gezond Idee is uit! Over verleiding, gewoontes en gezonde keuzes
Onno van Schayck
  • Researchers

Hoe de Gezonde Basisschool van de Toekomst kansengelijkheid verbetert

Onno van Schayck kijkt terug op zijn carrière: "'De Gezonde Basisschool van de Toekomst' is heel bijzonder, omdat het laat zien dat wetenschap en maatschappij samen iets moois kunnen neerzetten."
Jan-Tjitte Meindersma

De impact van de familie Meindersma

In de rijke tijdlijn van de Universiteit Maastricht, sinds haar oprichting in 1976, duikt de familie Meindersma regelmatig op. In de eerste lichting van studenten, als docenten, in managementfuncties en als bestuursleden.

Bachelor events

14 nov
Bachelor Open Dag
2 dec
Experience Day Biomedical Sciences
2 dec
Experience Day Geneeskunde
2 dec
Experience Day Gezondheidswetenschappen
8 dec
Experience Day European Public Health

Master events

20 mrt
Master Open Dag
8 apr
Campus Venlo Open Dag 2027

Volg FHML

Benieuwd naar het laatste nieuws over onze faculteit, wil je verhalen lezen over onderzoekers en onderwijs en video's bekijken over baanbrekend onderzoek? Vind FHML op onze sociale media-kanalen.

 Instagram
 LinkedIn
 YouTube
 Facebook