Zorgen om de kwaliteit van het onderwijs
Door het lerarentekort komen er steeds meer mogelijkheden om sneller een lesbevoegdheid te halen. Wat doet dit met de onderwijskwaliteit?
De zorgen om de kwaliteit van het onderwijs deelt Carla Haelermans, hoogleraar onderwijseconomie aan de Universiteit Maastricht. “Het leraarschap is een enorm belangrijk beroep”, zegt zij. “Maar door het aanbieden van al die verkorte opleidingen voelt het alsof iedereen met een paar moduletjes docent kan worden.” De waardering die we als samenleving toekennen aan het beroep van docent hangt volgens haar samen met de kwaliteit. “We moeten niet het signaal willen afgeven dat iedereen dat wel even kan worden. Het is weinig realistisch, de vaardigheden van lesgeven kun je niet in een half jaar goed onder de knie krijgen.”
Lees ook
-
Minder werken heeft gevolgen voor pensioenopbouw
Als je minder gaat werken, heeft dit ook gevolgen voor de pensioenopbouw. Je hebt dan minder te besteden na jouw pensionering. Werknemers staan hier onvoldoende bij stil.
-
Fossiele subsidies ondermijnen het klimaatbeleid
Fossiele subsidies ondermijnen het klimaatbeleid, aldus Patrick Huntjens en collega's in hun opinie artikel
-
Plicht voor energielabel C voor kantoren lijkt gewenst effect te hebben
Plicht voor energielabel C voor kantoren lijkt gewenst effect te hebben