Minder werken heeft gevolgen voor pensioenopbouw
Als je minder gaat werken, heeft dit ook gevolgen voor de pensioenopbouw. Je hebt dan minder te besteden na jouw pensionering. Werknemers staan hier onvoldoende bij stil.
Bijna de helft van de Nederlandse beroepsbevolking werkt in deeltijd, zodat er ruimte is voor bijvoorbeeld zorgtaken en/of extra vrije tijd. “Dit geldt met name voor vrouwen, en dit maakt hen extra kwetsbaar”, aldus Lisa Brüggen, hoogleraar financiële dienstverlening aan de Universiteit Maastricht en directeur van Netspar. Zij vindt het belangrijk dat zich mensen realiseren dat keuzes die nu gemaakt worden, financiële gevolgen hebben voor later. “Goede voorlichting is hierbij noodzakelijk”, zegt Brüggen.
Lees meer in Salaris Vanmorgen
Lees ook
-
Fossiele subsidies ondermijnen het klimaatbeleid, aldus Patrick Huntjens en collega's in hun opinie artikel
-
Plicht voor energielabel C voor kantoren lijkt gewenst effect te hebben
-
Professor Harry Hummels, hoogleraar Ethiek, Organisaties en Samenleving, benadrukt het belang van dialoog hierover met de stakeholders. In één van zijn nieuwste papers, Mensen in Ketens, wil hij een beweging op gang brengen van ‘mensen in economische ketenen’ naar ‘medemensen in waarde(n)ketens’.