Maastricht Montesquieu Instituut (MMI) opgeheven per 1 september 2025
De afgelopen jaren heeft het publiekrechtelijk onderzoek aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Universiteit Maastricht zich ontwikkeld en verbreed. Onderzoek op het gebied van Europees constitutioneel recht, mensenrechten, constitutionele theorie en Nederlands recht vindt inmiddels plaats binnen andere onderzoeksgroepen en -instituten, het Maastricht Centre for European Law (MCEL), het Maastricht Centre for Human Rights (MCfHR), het Maastricht Centre for Law & Jurisprudence (MCLJ), Globalisation and Law Network (GLawNet) en het nieuwe Maastrichts Onderzoekscentrum voor Samenleving en Recht (MOSaR).
Daarom is besloten het Maastricht Montesquieu Instituut (MMI) - dat sinds 2008 actief is binnen de faculteit - per 1 september 2025 op te heffen, aangezien het zijn functie heeft vervuld. De samenwerking tussen onze faculteit en haar medewerkers met het landelijke Montesquieu Instituut blijft ongewijzigd.
Het MMI heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het staatsrechtelijk onderzoek aan de Universiteit Maastricht. In de loop der jaren zijn vele publicaties, symposia en promoties tot stand gekomen. De Faculteit der Rechtsgeleerdheid kijkt met trots terug op wat binnen het MMI is bereikt.
Lees ook
-
Terugblik op de MOSaR-actualiteitenbijeenkomst ‘Rechten voor de Natuur’
Op 26 januari 2026 vond een actualiteitenbijeenkomst van MOSaR plaats rondom het thema ‘rechten voor de natuur’. Aanleiding voor de bijeenkomst was de recente publicatie van het onderzoeksrapport Mogelijkheden om rechten van de natuur vorm te geven in de gemeente Eijsden-Margraten.
-
Rechtenopleidingen Zuyd en Universiteit Maastricht versterken samenwerking
Uniek in Nederland: deel studiepunten hbo-rechten telt direct mee voor pre-master Rechten universiteit.
-
Faculteit der Rechtsgeleerdheid viert 45-jarig jubileum
In 2026 viert de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Universiteit Maastricht haar 45-jarig bestaan.