Onzichtbare beschermers: hoe bacteriën uit de natuur allergieën kunnen voorkomen
Science Stories
In Nederland hebben steeds meer kinderen last van allergieën, zoals astma of eczeem. Opvallend genoeg lijkt dit te komen door onze moderne 'binnenlevensstijl', waardoor we minder in contact komen met bacteriën uit de natuur.
Wist je dat kinderen bij het buiten spelen tot wel 60 milligram grond binnenkrijgen, boordevol nuttige bacteriën? Niels van Best onderzoekt bij NUTRIM hoe deze bacteriën uit de natuur het immuunsysteem bij jonge kinderen kunnen versterken en zo allergieën kunnen helpen voorkomen. In deze video legt hij uit hoe hij babypoep en bodemmonsters gebruikt om deze 'onzichtbare beschermers' te bestuderen.
Lees ook
-
Tien jaar bouwen aan de revalidatie van morgen
De Academische Werkplaats Revalidatie bestaat tien jaar. Wat is er in die tijd opgebouwd en wat gaat de komende jaren gebeuren? " We willen revalidatie een integraal onderdeel maken van het zorglandschap", zegt Jeanine Verbunt.
-
Extra zakken in de doktersjas
FHML heeft het eerste keuzeonderwijsvak in Nederland opgezet, waarbij studenten zonder witte jas meelopen bij een maatschappelijke of zorgorganisatie.UM news
-
Paul Savelkoul ontvangt MUMC+-penning
Paul Savelkoul hield zijn afscheidsrede op vrijdag 5 juni. Hij ontving de MUMC+-penning als blijk van waardering voor zijn uitzonderlijke bijdragen aan de gezondheidszorg en de wetenschap.