Persoonlijke gift voor wetenschappelijk onderzoek
Op maandag 20 juli overhandigden Hedi, Rik (15) en Lisa (14) persoonlijk een bedrag van maar liefst € 1359,- aan wetenschapper Bas de Laat en zijn team. Deze onderzoekers zijn bezig met de ontwikkeling van een test om bloedpropjes op te sporen, mede gefinancierd door de Hartstichting. Het bedrag hebben Hedi, Rik en Lisa bij elkaar verzameld op de begrafenis van hun man en vader Benno, die eerder dit jaar geheel onverwachts overleed tijdens een gezinsvakantie in Engeland. Een onopgemerkt bloedpropje in zijn beenader werd hem fataal.
Biochemicus Bas de Laat: “Onderzoek doe je met hart en ziel en het is fantastisch om te zien dat Hedi, Rik en Lisa ervoor hebben gekozen om specifiek ons onderzoek te steunen. Voor ons als onderzoekers is dit erg motiverend. Het bevestigt dat we met vraagstukken bezig zijn die leven in de samenleving.”
Lees voor meer informatie en het verhaal van Benno, Hedi, Rik en Lisa het persbericht van de Hartstichting.
Lees ook
-
Pia: “Mijn artiestennaam is een eerbetoon aan mijn vader”
Student International Business Pia Geffroy is een creatieve duizendpoot. Op dit moment focust ze zich vooral op haar muziek: een verrassende combinatie van pop en klassiek.
-
Airco is niet dé oplossing tijdens hittegolven, maar wat dan wel?
Airco’s blijken niet altijd de beste oplossing tegen hitte, zegt Hannah Pallubinsky, universitair docent Voeding en Bewegingswetenschappen aan de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences. Veel beter kun je jezelf langzaamaan laten wennen aan de hitte of of een siësta doen. Hoe zit dat precies?
-
Tijdelijke aanstellingen rector en voorzitter CvB verlengd
De Raad van Toezicht (RvT) van de UM heeft besloten om de tijdelijke aanstellingen van CvB-voorzitter Pamela Habibović en rector magnificus Jan Smits te verlengen.