Wat betekenen de Nederlandse verkiezingsuitslagen voor de EU?
***De voertaal van dit evenement is Engels***
Terwijl Nederland naar de stembus gaat, nodigt Studio Europa Maastricht je uit voor een avond van politieke reflectie en live duiding op de avond van de Nederlandse verkiezingen op 29 oktober. Samen met experts, journalisten en medeburgers kijken we naar de uitslagen en verkennen we de mogelijke gevolgen van de nationale verkiezingen voor Europese samenwerking, beleid en identiteit.
Van migratie tot defensie, van landbouw tot kunstmatige intelligentie: de inzet is groot. Hoe zullen verschillende verkiezingsuitslagen de Nederlandse rol in de EU hertekenen? Welke signalen sturen de resultaten naar andere lidstaten? En waar willen wij – als burgers van Nederland en van Europa – dat het naartoe gaat?
Doe mee aan het gesprek en deel je eigen verkiezingsscenario’s!
Sprekers
- Marcia Luyten (moderator) | Journalist, schrijver en presentator
- Julius E. O. Fintelmann | Hoofdredacteur | The European Correspondent
- Sophia Russack | Onderzoeker | Centre for European Policy Studies (CEPS)
- Janosch Prinz | Universitair hoofddocent sociale en politieke filosofie | Maastricht University
- Joris Melman | Onderzoeker en schrijver
Programma
19:30 | Inloop
19:45 | Inleiding door Joris Melman over de Europese dimensie in de Nederlandse verkiezingen
20:00 – 20:10 | Verkiezingsvoorspellingen door expertpanel
20:10 – 21:00 | Scenario-ontwikkeling: wat kan Europa verwachten?
21:00 – 21:05 | Live kijken naar de exitpoll
21:05 – 21:45 | Paneldiscussie
21:45 – 22:00 | Vragenronde
22:00 – 22:30 | Borrel en netwerken
Lees ook
-
Biodiversity Challenge
Find and identify as many species as possible on UM grounds within a short period of time.30 apr2 jul -
Groen op recept - samenwerken aan een klimaatrobuust stadsgroen
Voor de bijeenkomst 'Groen op recept' op woensdag 1 juli slaan we met het Regionaal Transitieplatform (Universiteit Maastricht en gemeente Maastricht) en andere partners in het Interreg Vlaanderen-Nederland -project Klimaatrobuust StadsGroen de handen bij elkaar.1 jul -
Promotie Helen Kearney
" Piecing Together the Kidney Organoid Puzzle: Strategies to Improve Models for Drug Testing"PhD-verdediging1 jul