Samenwerking ITEM en Brussels Hub: workshop over 40 jaar Schengen in tijden van grenscontroles
De Brussels Hub van de Universiteit Maastricht speelt een sleutelrol in het positioneren van de Universiteit Maastricht als de Europese universiteit van Nederland. Naast het monitoren en richting geven aan de betrokkenheid van de universiteit bij EU-beleidsontwikkelingen, verbindt de Brussels Hub ook de UM-gemeenschap met de EU-instellingen en andere organisaties die in Brussel vertegenwoordigd zijn.
Een recent voorbeeld van de rol van de Hub bij het vergroten van zichtbaarheid, verbindingen en kansen voor de UM-gemeenschap vond plaats op 24 november, toen collega’s van ITEM in de Brussels Hub een conferentie organiseerden over 40 jaar Schengen in tijden van grenscontroles. Met advies en ondersteuning van de Brussels Hub liet dit succesvolle evenement zien hoe een in Brussel gevestigd team met ervaring in EU-beleid en communicatie zich vertaalt in concrete voordelen voor UM-onderzoekers.
De Hub adviseerde over het gezamenlijk ontwerpen van het programma en over de outreach, waardoor UM-academici zich volledig konden richten op inhoud en resultaten. Daarnaast hielp het uitgebreide netwerk van de Hub bij het identificeren en uitnodigen van relevante sprekers en stakeholders, waaronder EU-functionarissen, academische instellingen, koepelorganisaties en denktanks.
Dit evenement richtte zich op het presenteren van de resultaten van door ITEM geleide studies naar de grensoverschrijdende impact van de herinvoering van grenscontroles in het Schengengebied. Deze inzichten zijn niet alleen relevant in het kader van het balanceren tussen veiligheid en het vrije verkeer van personen, maar ook in de ambitie om de voltooiing van de interne markt verder te bevorderen als onderdeel van de ambitieuze concurrentieagenda van de EU. De impactanalyses zijn te vinden op de ITEM-website en een terugblik op het evenement is hier beschikbaar.
In onderstaande video leggen Martin Unfried (directeur van ITEM) en Pim Mertens (wetenschappelijk coördinator bij ITEM) uit waarom zij voor de UM Brussels Hub als locatie kozen en hoe zij samen met het Hub-team het programma hebben vormgegeven. Een praktisch voorbeeld van de synergieën die voortkomen uit de Europese strategie van UM!
Lees ook
-
Darmbacterie kan helpen gewicht beter op peil te houden na afvallen
Onderzoekers van de Universiteit Maastricht (UM) en Wageningen University (WU) hebben een veelbelovende ontdekking gedaan in de strijd tegen overgewicht. Uit een nieuwe klinische studie blijkt dat een specifieke darmbacterie kan helpen om gewichtstoename na een afslankdieet te beperken.UM news
-
Samenwerkend team van Maastricht University ontvangt financiering van Open Science NL
Een multidisciplinair team van UM-onderzoekers en ondersteunend personeel heeft een subsidie van €250.000 ontvangen van Open Science NL. Hun project zal een onderdeel van academisch onderzoek belichten dat vaak over het hoofd gezien wordt: de mensen die er achter de schermen aan bijdragen.
-
Thomas Cleij herbenoemd als decaan van de Faculty of Science and Engineering
Het College van Bestuur van de Universiteit Maastricht herbenoemt prof. dr. Thomas Cleij als decaan van de Faculty of Science and Engineering. Thomas zal tot maart 2031 leiding blijven geven aan de faculteit.