Instructies & Onderwijs
De minimale instructie die een ABV/VM/OL aan nieuwe ggo-medewerkers of medewerkers die toegang nodig hebben tot ggo-laboratoria dient te geven is terug te vinden via deze link. Nadat de voorlichting is gegeven kan de ABV bij de BVF toelating aanvragen voor de betreffende persoon tot de ggo-laboratoria middels het formulier Approval as GMO worker. Criteria voor toelating medewerkers tot de diverse inperkingsniveaus zijn terug te vinden in de procedure Toelating van ggo medewerkers tot diverse inperkingsniveau's.
In de master Biomedical Sciences wordt jaarlijks een Biosafety cursus gegeven door de BVF. Deze vindt meestal plaats in november/december en is ook toegankelijk voor medewerkers. Indien de cursus succesvol is afgesloten, ontvangt men een Biosafety certificaat. Medewerkers kunnen zich inschrijven bij de BVF.
Activiteiten met biologisch materiaal voor onderwijs/demonstratie doeleinden, dienen ten alle tijden in laboratoria plaats te vinden. Indien gebruikt wordt gemaakt van dierlijk materiaal dient tevens aan de dierlijke bijproducten regeling te worden voldaan. Ook dierlijk materiaal gekeurd voor consumptie (gekocht in de winkel) valt onder deze regeling, omdat het dierlijk materiaal niet voor consumptie gebruikt wordt. Voor meer informatie neem contact op met de BVF.