Onderzoek naar mogelijke invulling Bonbonnière als Maastrichts ‘huis voor cultuur, wetenschap en samenleving’
Maastrichtse instellingen denken mee met gemeente.
Een aantal Maastrichtse instellingen, waaronder de UM, denkt met de gemeente Maastricht mee over een nieuwe invulling van de Bonbonnière, de oude schouwburg van de stad. Dat is het resultaat van een eerste overleg tussen een aantal Maastrichtse organisaties. Naast de gemeente Maastricht en UM zijn dat vertegenwoordigers van MECC Maastricht, Maastricht Convention Bureau, Theater aan het Vrijthof, Elisabeth Strouven Fonds en van meerdere cultuurinstellingen en horeca-ondernemingen. Met deze ‘Vrienden van de Bonbonnière’ is afgesproken dat met hun inbreng de gemeente en UM samen opdracht geven voor een onderzoek naar die nieuwe invulling.
Het onderzoek moet uitwijzen of een bestemming van de Bonbonnière als huis voor cultuur, wetenschap en samenleving, zowel programmatisch als bedrijfsmatig te realiseren is. Daarbij wordt onder andere gedacht aan een mix van kunst & cultuur, wetenschap, podiumkunsten, symposia en kleine congressen, ruimte voor ontmoeting en publiek debat en dialoog, met plek voor horeca.
De gemeente Maastricht wil uiterlijk in november meerdere scenario’s voor een duurzame toekomst voor de Bonbonnière voorleggen aan de gemeenteraad. Uit het gezamenlijk onderzoek van Gemeente Maastricht en UM zal blijken of de invulling als huis voor cultuur, wetenschap en samenleving, één van die scenario’s wordt. Daarbij wordt ook in kaart gebracht welke inbreng de UM en andere “Vrienden van de Bonbonnière” hierin kunnen hebben.
Lees hier de Raadsinformatiebrief van de gemeente Maastricht hierover.
Foto: Wikimedia Commons | Kleon 3 | CC BY-SA 3.0
Lees ook
-
Carroll Webers ontvangt Koninklijke onderscheiding en MUMC+-penning bij afscheid
Tijdens zijn afscheidsrede ontving hoogleraar oogheelkunde Carroll Webers een Koninklijke onderscheiding en de MUMC+-penning.
-
40 jaar ROA: Een instituut dat meegroeit met haar mensen
Ter gelegenheid van het 40‑jarig jubileum van ROA spraken we met collega’s uit het hele instituut. In deze interviews blikken zij terug op de ontwikkeling, impact en toekomst van ROA. Ze delen hun ervaringen, inzichten en herinneringen aan vier decennia onderzoek naar onderwijs en arbeidsmarkt.
-
Hoe maak je de beste beslissing in de spreekkamer?
Klimaat, kosten, AI en sociale media hebben invloed op medische besluitvorming. Hoe zorgen we dat huisartsen de beste beslissing nemen voor patiënten met zo min mogelijk negatieve impact op de maatschappij?