Promotie Jana Viktoria Nysten

Promotor: Prof. dr. Michael G. Faure

Co-promotores: Prof. dr. Hildegard Schneider, Dr. Pauline Melin

Trefwoorden: rechtszaken over klimaatverandering, internationaal juridisch kader voor reductie van broeikasgasemissies, soevereiniteit van staten, scheiding der machten
 

"Can you sue away climate change? An examination of the potential of climate change litigation to fill gaps in the global governance for GHG emissions reductions"


Rechtszaken over klimaatverandering zijn en blijven de laatste jaren in opmars. Er zijn verschillende zaken aanhangig gemaakt bij internationale, regionale en nationale rechtbanken en gerechtelijke tribunalen. In het wetenschappelijke debat lopen de meningen over rechtszaken over klimaatverandering sterk uiteen: Voorstanders zien het bijvoorbeeld als een middel om de tekortkomingen van onder andere het internationale juridische kader aan te pakken, terwijl tegenstanders stellen dat het ingrijpt in de scheiding der machten binnen een staat. Deze dissertatie onderzoekt daarom de mogelijkheden en beperkingen van rechtszaken over klimaatverandering. Het stelt een kader vast dat enkele algemene conclusies mogelijk maakt over hoe verschillende soorten rechtszaken over klimaatverandering functioneren en hoe ze kunnen helpen bij het aanpakken van hiaten in de mondiale governance voor broeikasgasemissiereducties. Dit kader kan ook worden gebruikt om individuele zaken - in het verleden, nu en in de toekomst - te beoordelen.
 

Klik hier voor de livestream.

Lees ook

  • Promotie Gbélé Serge Landry

    "La protection juridique de la faune, de la flore et des droits des communautés locales en Afrique : cas de la Côte d’Ivoire et du Cameroun"

    10 jun
  • Promotie Kena Zheng

    "The Use of Competition Soft Law in Digital Markets: A Comparative Legal Analysis of China and the EU"

    11 jun