Rianne Letschert: “Schade voor UM en regio als taalplannen doorgaan”
Politiek Den Haag zadelt de Universiteit Maastricht met een groot probleem op als het Nederlands een (te) dominante positie in de (meeste) bacheloropleidingen zou krijgen. Dan komt onder meer de rol van de universiteit als economische motor, ooit opgericht om de provincie na de mijnsluitingen een nieuwe impuls en toekomst te geven, in gevaar, zegt de voorzitter van het college van bestuur, Rianne Letschert.
Lees ook
-
Cellen, pigmenten of voedsel: kijken door de ogen van een microscoop
Hoe maak je de kleinste cellen zichtbaar? Dat kan bij het Microscopy CORE Lab. Kèvin Knoops leidt dit onderzoeksplatform voor microscopie.
-
Darmbacterie kan helpen gewicht beter op peil te houden na afvallen
Onderzoekers van de Universiteit Maastricht (UM) en Wageningen University (WU) hebben een veelbelovende ontdekking gedaan in de strijd tegen overgewicht. Uit een nieuwe klinische studie blijkt dat een specifieke darmbacterie kan helpen om gewichtstoename na een afslankdieet te beperken.UM news
-
Samenwerkend team van Maastricht University ontvangt financiering van Open Science NL
Een multidisciplinair team van UM-onderzoekers en ondersteunend personeel heeft een subsidie van €250.000 ontvangen van Open Science NL. Hun project zal een onderdeel van academisch onderzoek belichten dat vaak over het hoofd gezien wordt: de mensen die er achter de schermen aan bijdragen.