Promotie Mw. Danyta I. Tedjo, MSc.
Promotores: prof.dr. A.A.M. Masclee, prof.dr. P. Savelkoul
Co-promotores: dr. D.M.A.E. Jonkers, dr. J. Penders
“Microbiota profiling in gastrointestinal health and disease special focus on methodological and analytical approaches”
In dit proefschrift is de rol van de darm microbiota (darmflora) bij de ziekte van Crohn, levercirrose en obesitas onderzocht. Uit de resultaten van dit proefschrift blijkt dat de microbiota samenstelling van zowel patiënten met de ziekte van Crohn, ernstig overgewicht en levercirrose anders is dan de microbiota van gezonde personen en dat deze veranderingen samenhingen met de ernst van de desbetreffende ziekten. Hieruit kan worden geconcludeerd dat het karakteriseren van de microbiota samenstelling in de toekomst mogelijk gebruikt zou kunnen worden in de diagnose en prognose van deze ziekten.
Lees ook
-
Promotie Emmanuel Tan Chee Peng
"Beyond Hogwarts and Sorting Hats: How a House System shapes medical student support"
10 jun -
Promotie Mariia Denisova
"Co-construction of reliable knowledge, good care and profit-making: The ambivalent role of private clinics in Russian healthcare"
10 jun -
Promotie Charlotte Merel Marije Peters
"Beyond The Red Lights: Understanding the STI/HIV burden and sexual healthcare needs of home-based and migrant sex workers"
11 jun