Promotie Dhr. Vitaly Smelov
Promotores: prof.dr. S.A. Morré, prof.dr. H.J.C. de Vries
Co-promotor: dr. S. Ouburg
“Urogenital and anal chlamydia trachomatis and human papillomavirus infections: epidemiological, diagnostic and public health aspects"
Trefwoorden: seksueel overdraagbare aandoeningen (soa’s), chlamydia, HPV, prostaatvloeistof
Het is in het belang van de volksgezondheid dat er meer inzicht komt in het natuurlijk beloop en de epidemiologie van de meest voorkomende seksueel overdraagbare aandoeningen (soa’s) ter wereld. Hiertoe behoren chlamydia, veroorzaakt door de bacterie Chlamydia trachomatis, en HPV, veroorzaakt door het humaan papillomavirus. Daarnaast is het belangrijk dat er meer inzicht komt in hoe deze infecties zo vroeg mogelijk kunnen worden opgespoord en op betrouwbare wijze kunnen worden gediagnosticeerd. Aan de hand van deze informatie kan de ziektelast van deze aandoeningen worden verminderd. Dit proefschrift geeft informatie over de prevalentie van genitale chlamydia-infecties binnen en buiten Rusland, en draagt bij aan een betere klinische aanpak van deze aandoening. Uit ons onderzoek blijkt ook dat prostaatvloeistof waardevol monstermateriaal oplevert voor epidemiologische studies naar seksueel overdraagbare aandoeningen. Ten slotte worden de factoren beschreven die bepalend zijn voor de aanwezigheid van HPV in het anaal kanaal van heteroseksuele mannen.
Lees ook
-
Promotie Fangzhou Lu
"Cross-linking inflammation and regeneration in fracture repair"
13 mei -
Promotie Diogo Luis Lopes Leao
"Unlocking Value in Healthcare Barriers and Success Factors in the Introduction of Value-based Payment Models in the Dutch Healthcare System"
14 mei -
Promotie Rogier J.A. Veltrop
"Mechanosensitive signalling pathways in cardiolaminopathy: -LMNA mechanobiochemistry and cardiac cell signalling"
15 mei