Schrijver Frank Nellen en onderzoeker Suzanne Kooloos op onderzoek in Bijzondere Boekencollecties

Schrijver Frank Nellen en onderzoeker Suzanne Kooloos gaan zich samen verdiepen in de bijzondere boekencollecties van de universiteiten van Nijmegen en Maastricht. Hun onderzoek is de inspiratiebron voor een gezamenlijk artistiek product. Dat klinkt breed, en dat klopt. Want Frank en Suzanne krijgen de vrije hand. Ondertussen zullen ze verslag doen van hun zoektocht.

Dit project is onderdeel van de samenwerking tussen de Radboud Universiteit en Maastricht University. Onder het motto ‘Door erfgoed verbonden’ zoeken de twee universiteiten elkaar op met de nadruk op de Bijzondere Collecties: de afdeling met oude en bijzondere boeken.

De komende maanden is het onderzoek van Frank en Suzanne onder andere te volgen via de socials van de Bijzondere Collecties van Radboud Erfgoed en Maastricht University en de websites van de universiteiten van Nijmegen en Maastricht.

Frank Nellen
Frank is schrijver, jurist en econoom. Hij doceert aan de Universiteit Maastricht en werkt als fiscalist. Zijn literaire debuut Land van dadels en prinsen (2019) werd lovend ontvangen. Zijn tweede roman De onzichtbaren (2024) haalde onder andere de shortlist van de Boekenbon Literatuurprijs 2024.

Suzanne Kooloos
Suzanne is onderzoeker. Haar proefschrift - waar nu de laatste hand aan wordt gelegd - richt zich op de crisis op de aandelenmarkt in de Nederlandse Republiek in 1720. Suzanne mengt boekgeschiedenis met kunstgeschiedenis, literatuurwetenschap, theaterwetenschap en economische geschiedenis. Een eclectisch geheel dat perfect past bij dit project.

Zwerfgoed
De Radboud Universiteit liet eerder een onderzoeker en een maker los in de Bijzondere Collecties. In 2021 maakten cabaretier en schrijver Katinka Polderman en onderzoeker Sophie Reinders Zwerfgoed (2022): een doeboek voor volwassenen op basis van teksten en prenten uit oude boeken.

Lees ook