De rol van ons ‘tweede brein’ bij darmkanker
Bij de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences doen we veel onderzoek. In onze Science Stories vertellen onze onderzoekers over hun werk en de instrumenten die ze gebruiken bij hun onderzoek voor FHML.
In onze darmen zitten miljoenen zenuwcellen, die vaak onze ‘tweede hersenen’ genoemd worden. Deze cellen regelen allerlei functies in onze darm, zoals de vertering en opname van voedsel. Veerle Melotte ondekte met haar onderzoeksgroep bij GROW dat deze zenuwcellen ook een rol spelen in de ontwikkeling van darmkanker.
In deze video legt Veerle uit hoe ze hier onderzoek naar doet. Door beter te begrijpen hoe onze ‘tweede hersenen’ invloed hebben op de groei van een tumor, kunnen onderzoekers nieuwe behandelingen ontwikkelen voor patiënten met darmkanker en hopelijk hun overlevingskansen vergroten.
Meer Science Stories? Bekijk hoe Nick van Osta digitale tweelingen van het hart gebruikt om de ontbrekende puzzelstukjes bij hartziektes in te vullen.
Lees ook
-
Nederlandse Onderwijspremie voor UM-project Study Smart
Het interfacultaire onderwijsinnovatieproject Study Smart van Universiteit Maastricht (UM) is één van de drie winnaars van de Nederlandse Onderwijspremie 2025. Dat is dinsdag bekend gemaakt tijdens het Comenius festival in Den Haag.
-
Universiteitsbibliotheek Randwyck en de rivier van kennis
Monique Notermans en Meike Kerkhofs-Welkenhuizen zagen de visie achter een moderne bibliotheek tot leven komen.
-
Betere kwaliteit van leven binnen de ouderenzorg
Hilde Verbeek (CAPHRI) geeft onderwijs en ontwikkelt nieuwe woonvormen als alternatief voor verpleeghuiszorg.