Van bedrijfsleven tot overheid: grote Limburgse zorgen over kabinetsplannen
Niet alleen het onderwijs zelf kijkt met grote zorgen naar de kabinetsplannen om de instroom van internationaal talent in Nederland enorm terug te dringen. In een brief doen ook Limburgse overheden, zorginstellingen en bedrijfsleven een dringend beroep op minister Bruins (OCW) om rekening te houden met regionale kansen en bedreigingen. Als dat niet gebeurt, ondermijnt diens beleid de innovatiekracht van Limburg en “komen de economische en maatschappelijke ontwikkeling in de regio op lange termijn in gevaar”.
Ook het Limburgse bedrijfsleven sluit zich dus aan bij de brief. In een eigen bericht meldt de Limburgse Werkgeversvereniging LWV dat 80% van de werkgevers graag een petitie ondertekent voor het behoud van internationale studenten en talent in Limburg. Daarbij speelt ongetwijfeld mee dat ruim een derde van werkgevers die deelnamen aan een enquête al buitenlandse werknemers in dienst heeft die in Limburg onderwijs hebben gevolgd.
Dat een breed palet aan organisaties zich zo nadrukkelijk en bezorgd uitspreekt, is een steun in de rug bij de inspanningen van medewerkers en studenten van de onderwijsinstellingen om de minister af te brengen van zijn plannen. Lees hier meer over wat daarvoor wordt ondernomen in de oproep aan studenten en medewerkers om op 25 november in Den Haag te protesteren.
Lees ook
-
Vijf FHML-onderzoekers ontvangen Veni-beurs
Van het stimuleren van myelineherstel in hersencellen tot onderzoeken hoe stofjes uit tumoren spieren afbreken: vijf innovatieve FHML-onderzoeksprojecten ontvangen een Veni.
-
NWO kent tien Veni-beurzen toe aan veelbelovende UM-onderzoekers
Maar liefst tien jonge UM-onderzoekers hebben een Veni-beurs ter waarde van maximaal 320.000 euro gekregen van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO).UM news
-
Veni-beurzen voor Henrique Marcos en Sarah Tas
Henrique Marcos (academisch docent bij het departement Grondslagen van het recht) en Sarah Tas (universitair docent bij het departement Privaatrecht) ontvangen een Veni-beurs van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO).Researchers