Publicatie deelonderzoek ‘Aansprakelijkheid voor het laten werken met Chroom-6’
Onderzoeksinsituut METRO (in samenwerking met collega’s van de rechtenfaculteit van Maastricht University) heeft het deelonderzoek ‘WP9: Aansprakelijkheid voor het laten werken met Chroom-6’ uitgevoerd in opdracht van het RIVM. Het rapport is sinds vandaag hier beschikbaar.
Klik hier om het rapport als PDF te downloaden.
Het RIVM heeft onderzocht wat de mogelijke effecten voor de gezondheid zijn voor (ex-) medewerkers van het Ministerie van Defensie na gebruik van chroom-6 en Chemical Agent Resistant Coating (CARC). In het deelonderzoek dat METRO heeft uitgevoerd worden de juridische kaders behandeld waarmee in een concreet geval kan worden beoordeeld of er sprake is van aansprakelijkheid. Tevens wordt onderzocht welke schade voor vergoeding in aanmerking komt en welke procedure eventueel zou moeten worden gevolgd.
In het deelrapport worden o.a. de volgende vragen beantwoord:
-
Is Defensie aansprakelijk voor gezondheidsschade bij (oud-)medewerkers?
-
Hebben (oud-)medewerkers recht op schadevergoeding?
-
Kan een eis tot schadevergoeding verjaren?
-
Hebben nabestaanden recht op smartengeld of schadevergoeding?
-
Wanneer naar de rechter?
Meer informatie over dit ‘Gezondheidsonderzoek gebruik gevaarlijke stoffen bij Defensie; POMS, chroom-6 en CARC’ is te vinden op een speciale RIVM website.
Lees ook
-
Hester van der Kaaij benoemd tot vice-decaan onderwijs
Hester van der Kaaij is benoemd tot vice-decaan onderwijs van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. Van der Kaaij volgt Sjoerd Claessens op en zal deze rol vanaf het nieuwe academisch jaar gaan vervullen.
-
MOSaR-actualiteitenbijeenkomst - Femicide in de Nederlandse rechtspraktijk
Op donderdag 11 juni 2026 organiseerde MOSaR en bijeenkomst rondom het thema ‘femicide in de Nederlandse rechtspraktijk’. Aanleiding was het onderzoek dat een team van Maastrichtse onderzoekers onder leiding van Laurie Ritzen en Suzan van der Aa in opdracht van het WODC uitvoerden.
-
BlueLab traint rechtenstudenten in verantwoordelijk AI-gebruik
Dr. Rohan Nanda en Dr. Henrique Marcos hebben een Comenius Teaching Fellows ho 2026-beurs ontvangen voor hun project ‘AI Due Diligence lab for the Blue Economy (BlueLab)’.Researchers