Eerste stap in B-solutions project afgerond

ITEM Nieuws

B-Solutions Project "Roadmap en factsheet voor de erkenning van kwalificaties voor kansrijke beroepen"
 

Een eerste document is gepubliceerd in het kader van het B-Solutions project "Roadmap en factsheet voor de erkenning van kwalificaties voor kansrijke beroepen". Het doel van het project, ingediend door de Provincie Limburg (NL) als lead applicant en uitgevoerd door Institute for Transnational and Euregional cross border cooperation and Mobility / ITEM, is het ontwikkelen van roadmaps en factsheets gericht op het stimuleren van grensoverschrijdende mobiliteit door het verbeteren van erkenning. Het project richt zich in het bijzonder op de wijze waarop erkenning plaatsvindt voor bepaalde kansrijke gereglementeerde beroepen.

Deze publicatie bevat de definitieve selectie van beroepen waarvoor roadmaps en factsheets worden ontwikkeld. De selectie van beroepen is gemaakt na analyse van initiatieven van nationale en regionale arbeidsbemiddelingsdiensten die de kansrijke beroepen in het Nederlandse grensgebied (Nederland, België, Noordrijn-Westfalen en Nedersaksen) in kaart hebben gebracht.

Deze eerste bevindingen en methoden van het project zullen worden gepresenteerd tijdens een workshop die ITEM en de Benelux gezamenlijk organiseren op 15 november a.s. in Brussel.

Het project "Roadmap and factsheet voor de erkenning van kwalificaties voor kansrijke beroepen" wordt gefinancierd door de Europese Unie.

Lees meer:

Succesvolle ITEM-Benelux Workshop over Kwalificatie-erkenning in Europa

Corporate
UM news

Op 15 november 2018 vond een ITEM-Benelux Workshop over erkenning van kwalificaties plaatsplaats bij het Benelux Secretariaat-Generaal in

item-benelux_workshop_erkenning_kwalificaties_15112018.jpg

Eerste stap in B-solutions project afgerond

Corporate
Human interest
UM news

Een eerste document is gepubliceerd in het kader van het B-Solutions project "Roadmap en factsheet voor de erkenning van kwalificaties vo

pixabay-jarmoluk-innovation-business-information-561388_recognition_of_qualifications_verkleind.png

B-Solutions Project "Roadmap en factsheet voor de erkenning van kwalificaties voor kansrijke beroepen"

Corporate
Human interest
UM news

De activiteiten voor het B-Solutions project "Roadmap en factsheet voor de erkenning van kwalificaties voor kansrijke beroepen" zijn rece

pixabay-jarmoluk-innovation-business-information-561388_recognition_of_qualifications_verkleind.png

ITEM voert onderzoek uit naar diploma-erkenning in grensregio's

Corporate
UM news

De Provincie Limburg heeft opdracht gegeven aan het ITEM Expertisecentrum om diploma-erkenning in grensregio's te onderzoeken.

pixabay-jarmoluk-innovation-business-information-561388_recognition_of_qualifications_1.png

Erkenning van diploma's: roadmap

Corporate
Human interest

Een van de projecten die in het kader van de B-solutions-oproep van de Europese Commissie is ingediend, heeft betrekking op een 'roadmap'

pixabay-jarmoluk-innovation-business-information-561388_recognition_of_qualifications_1.png

Lees ook

  • ITEM Grenseffectenrapportage 2021 gepubliceerd

    Als gevolg van de Coronacrisis zijn ook veel grensarbeiders gedwongen in hun eigen land te werken. Hun is gevraagd de grens niet over te steken om naar hun kantoor in het buurland te komen. Op dit moment is dat alleen mogelijk omdat de Nederlandse, Belgische en Duitse regering speciale...