Acties aan de Universiteit Maastricht - Update 1
Vandaag zijn in heel Nederland protestbijeenkomsten gehouden tegen de aanhoudende oorlog in Gaza, ook door studenten en medewerkers aan de Universiteit Maastricht. Het recht op demonstratie geldt uiteraard ook aan onze universiteit. De lijn van het College van Bestuur van de UM is dat we vreedzame bijeenkomsten toelaten, zolang er geen sprake is van uitingen die getuigen van antisemitisme, moslimhaat of andere vormen van discriminatie. Ook uitingen die oproepen tot haat of geweld worden niet getolereerd.
Over het algemeen verlopen dergelijke demonstraties en bijeenkomsten bij de UM zonder incidenten. Dat geldt ook voor de ‘walk-out’ van vandaag en het aansluitend inrichten van een ‘tentenkamp’ op een besloten terrein achter de faculteit Faculty of Arts and Social Sciences (FASoS).
In dialoog blijven met elkaar en escalatie voorkomen is voor zowel CvB als faculteitsbestuur van FASoS van het allergrootste belang. Om die reden is CvB-voorzitter Rianne Letschert samen met vertegenwoordigers van de wetenschappelijke staf van FASoS nu in gesprek met een afvaardiging van de actievoerders. Zo gauw er nieuws te melden is, zullen we dat doen.
Meer updates
Lees ook
-
Extra zakken in de doktersjas
FHML heeft het eerste keuzeonderwijsvak in Nederland opgezet, waarbij studenten zonder witte jas meelopen bij een maatschappelijke of zorgorganisatie.UM news
-
Subsidies Maastricht UMC+ en Zuyderland voor gezamenlijk onderzoek
Acht nieuwe onderzoeksprojecten in Zuid-Limburg krijgen subsidie voor gezamenlijke onderzoeks- en innovatieprojecten van het Maastricht UMC+UM news
-
Een coschap in Ierland verrijkt je als mens én als aankomend arts
Jip Bremer is net terug van een vijfweekverblijf in Ierland, waar zij in het stadje Mullingar, een uurtje treinen vanuit Dublin, haar coschap psychiatrie deed. De grootste cultuurshock: er wordt nog met papieren dossiers gewerkt.UM news