On-Site Promotie Veronique M.M.M Schiffer
Promotor: Prof. dr. M.E.A. Spaanderman
Co-promotores: Dr. S. Al-Nasiry, Dr. S.M.J. van Kuijk
Trefwoorden: placenta, echografie, zwangerschap, vascularisatie
"The overlooked organ: Placental adaptation and visualisation"
De placenta heeft een belangrijke rol tijdens de zwangerschap, maar wordt vaak ‘vergeten’ tijdens een reguliere echo. Toch zijn er meerdere momenten tijdens een zwangerschap waarbij de arts de placenta zou kunnen beoordelen of beschrijven. Ondanks jarenlang onderzoek en het feit dat de placenta letterlijk voor onze ogen ligt tijdens het maken van een echo, zijn we nog niet in staat geweest om de afwijkende placenta veranderingen te beschrijven die zouden kunnen leiden tot zwangerschapscomplicaties voor zowel moeder als kind.
Deze thesis gaat in op het bovenstaand probleem en geeft dit wonderbaarlijke orgaan de aandacht die het verdient. Het beschrijft de echografische ontwikkelingen van de placenta en evalueert verschillende methoden om de placentafunctie tijdens een zwangerschap te meten.
Klik hier voor het volledige proefschrift.
Klik hier voor de live stream.
Lees ook
-
Promotie Hala Ajjour
"Mitochondrial Function in Aldosterone Dependent Human Hypertension"
18 jun -
Promotie Marloes Anne Meijer
"Public support for solidarity in healthcare financing in the Netherlands: Insights from the perspective of the insured"
18 jun -
Promotie Ronel Sewpaul
"A tailored mHealth intervention for improving antenatal care seeking and its determinants among pregnant adolescent girls and young women in South Africa"
19 jun