Twee NWO Rubiconbeurzen voor UM
UM-wetenschappers Jessica Hartmann en Conny Quaedflieg hebben van onderzoeksfinancier NWO een Rubiconbeurs gekregen. Daarmee krijgen ze als veelbelovende startende wetenschappers de mogelijkheid internationale onderzoekservaring op te doen. Ze vertrekken allebei voor een periode van 24 maanden naar respectievelijk Australië en Duitsland.
Jessica Hartmann gaat aan de University of Melbourne (Orygen National Centre of Excellence in Youth Mental Health) onderzoek doen naar slaapstoornissen en psychose. Slaapstoornissen en psychose gaan nauw samen, maar wat leidt tot wat? Dit project onderzoekt de voorspellende rol van slaapstoornissen bij het ontwikkelen van een psychose in kwetsbare jongeren met een zeer hoog risico op een psychotische stoornis.
Conny Quaedflieg vertrekt naar Hamburg University (Institute of Psychology) voor onderzoek naar gewoontegedrag, verslaving en stress. Verandering van doelgericht gedrag naar gewoontes gebeurt in stressvolle situaties en is kenmerkend voor verslaving. Met dit onderzoek probeert zij te achterhalen waarom sommige mensen vatbaarder hiervoor zijn door naar genotype en dynamische hersenmechanismen te kijken.
Rubicon
De wetenschappers kunnen met hun financiering uit Rubicon tot 24 maanden onderzoek doen aan een buitenlandse onderzoeksinstelling. De hoogte van de financiering is afhankelijk van de gekozen bestemming en de duur van het verblijf. De Rubicon is de rivier die Julius Caesar overstak in 49 v. Chr., voorafgaand aan de zegereeks die leidde tot zijn beroemde uitspraak ‘veni, vidi, vici’.
NWO koos Rubicon in 2005 als naam voor het persoonsgerichte programma dat een bijdrage wil leveren aan het behoud van talentrijke, reeds gepromoveerde onderzoekers voor de wetenschap. In deze ronde dienden 97 onderzoekers een aanvraag in voor Rubicon. 21 aanvragers hebben nu van NWO een beurs toegekend gekregen. Ervaring in het buitenland is voor veel wetenschappers een belangrijke stap in hun carrière.
Lees ook
-
EU-subsidie voor baanbrekend onderzoek naar ethische AI voor de gezondheidszorg
Prof. Dr. Dominik Mahr en Prof. Dr. Gaby Odekerken-Schröder van de School of Business and Economics (SBE) maken deel uit van een consortium dat een Marie Skłodowska-Curie Actions-subsidie van €2,3 miljoen heeft ontvangen voor hun project JustHealth.
Dit project heeft als doel een gedekoloniseerd...
-
Esther Heuts - opleidingsdirecteur Geneeskunde
Als clinicus, onderwijskundige en moeder van drie tieners kent Esther Heuts als geen ander de voortdurend veranderende wereld van studenten en artsen. Die kennis zal Esther vanaf dit academisch jaar benutten in haar nieuwe functie als opleidingsdirecteur Geneeskunde.
-
Mariëlle Heuts: adjunct-directeur Faculty of Health, Medicine and Life Sciences
Mariëlle Heuts is sinds 1 mei 2025 werkzaam als adjunct-directeur van de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences. Zij ziet haar eerdere werkervaring in diverse aansturende en adviserende rollen bij APG, Loyalis en Vodafone samenkomen in haar nieuwe positie aan onze faculteit.