Promotie Brenda van den Broek
Promotor: Prof. dr. C.M. van Heugten
Co-promotores: Dr. B.A.A. Bus, Dr. S.J.M. Rijnen
Trefwoorden: Niet-aangeboren hersenletsel, partnerrelaties, sociale cognitie
"Crucial connections: The consequences of acquired brain injury and their effect on partner relationships"
De gevolgen van niet-aangeboren hersenletsel kunnen een grote impact hebben op het dagelijks leven, niet alleen voor mensen met hersenletsel zelf, maar ook voor hun naasten. Bovendien zorgen deze gevolgen vaak voor spanningen in relaties, vooral tussen mensen met hersenletsel en hun partners, terwijl deze relaties juist cruciaal zijn voor het welzijn van beiden.
In dit proefschrift is daarom de invloed van hersenletsel op relaties onderzocht, met daarbij specifieke aandacht voor de rol van socialecognitieproblemen—moeilijkheden bij het begrijpen van en reageren op de gedachten en gevoelens van anderen. Resultaten laten zien dat problemen op dit gebied relatieproblemen kunnen veroorzaken. Het onderzoek benadrukt de noodzaak voor clinici om aandacht te hebben voor socialecognitieproblemen en partnerrelaties in hun behandeling.
Klik hier voor de livestream.
Lees ook
-
Promotie Max Hubertus Mathias Carolus Scheepers
"Reducing the Impact of the Surgical Knife in (Para-) Thyroid Surgery Innovative Preoperative Diagnostics in Minimally Invasive Parathyroid and Thyroid Surgery"
1 jul -
Promotie Yanyun Zhang
"Microbial degradation of structurally diverse plant- derived compounds: insights from the in vitro colon system TIM-2"
1 jul -
Promotie Sara Maria Paula Lambrichts
"Cerebral Microvascular Dysfunction in a Rat Model of Heart Failure With Preserved Ejection Fraction"
1 jul