Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship voor SBE-onderzoeker
Aan SBE-onderzoeker Jakob Raymaekers is een Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowship toegekend voor zijn onderzoeksproject over Causal Discovery. Het doel van dit Fellowship is om de carrière van onderzoekers te ondersteunen en excellentie in onderzoek te bevorderen.
"Ik hoop dat dit onderzoek wetenschappers in verschillende disciplines zal helpen om nieuwe en geldige causale verbanden te ontdekken" - Jakob Raymaekers
Jakob Raymaekers, assistent-professor bij de afdeling Kwantitatieve Economie (MSCM)
Robust Causal Discovery
Kunnen we causale mechanismen leren uit observationele data? Het antwoord is ja, onder de juiste voorwaarden. Hoewel sommige van deze voorwaarden bekend zijn, worden ze niet volledig begrepen. Maar al te vaak nemen we aan dat de gegevens die we observeren vrij zijn van meetfouten en anomalieën. Jakob wil deze aanname elimineren en onderzoeken hoe ver we de grenzen van causale ontdekking kunnen verleggen. Meer precies zal hij onderzoeken of causale ontdekking nog steeds mogelijk is wanneer de data niet zo braaf en dus realistischer zijn.
Met zijn onderzoek wil Jakob het theoretisch begrip van causale ontdekking bevorderen en een veelzijdige toolbox bouwen om wetenschappers die causale ontdekkingen doen te ondersteunen en de betrouwbaarheid van hun bevindingen te verbeteren.
Lees ook
-
EU-subsidie voor baanbrekend onderzoek naar ethische AI voor de gezondheidszorg
Prof. Dr. Dominik Mahr en Prof. Dr. Gaby Odekerken-Schröder van de School of Business and Economics (SBE) maken deel uit van een consortium dat een Marie Skłodowska-Curie Actions-subsidie van €2,3 miljoen heeft ontvangen voor hun project JustHealth.
Dit project heeft als doel een gedekoloniseerd...
-
SBE-onderzoekers betrokken bij NWO-onderzoek naar de rol van de pensioensector in de duurzaamheidstransitie
SBE-hoogleraren Lisa Brüggen en Rob Bauer maken deel uit van een nationaal, door NWO gefinancierd initiatief dat onderzoekt hoe Nederlandse pensioenfondsen de overgang naar een duurzame samenleving kunnen versnellen. Het project van € 750.000 heeft als doel om pensioenbeleggingen af te stemmen op de...
-
Maastricht University erkend als topinstelling in CEO Magazine’s 2025 Green MBA Rankings
Wij zijn er trots op te kunnen delen dat Maastricht University School of Business and Economics is erkend als een topinstelling in de CEO Magazine 2025 Green MBA Rankings.