‘Nobelprijs voor Psychologie’ naar Harald Merckelbach
UM-hoogleraar Harald Merckelbach heeft de 'Nobelprijs voor de Psychologie' toegekend gekregen. De Psycholoog, het vaktijdschrift van het Nederlands Instituut van Psychologen (NIP), riep deze officieuze verkiezing in het leven vanwege zijn vijftigjarig bestaan.
Honderden mensen brachten via de website van het NIP hun stem uit op psychologen die in een eerdere stemronde genomineerd waren. Merckelbach won in de categorie 'nationaal, actueel', vanwege de ‘belangrijke bijdrage van zijn onderzoek aan de rechtspsychologie’. Daniel Kahneman, Nico Frijda en Carl Rogers vielen ook in de prijzen. Zij wonnen de 'Nobelprijs' in de categorieën 'internationaal, actueel', 'nationaal, postuum', 'internationaal, postuum'.
Harald Merckelbach is als hoogleraar Toegepaste Functieleer i.h.b. Rechtspsychologie verbonden aan de sectie Forensische Psychologie van de Faculty of Psychology and Neuroscience (FPN).
Lees ook
-
Cellen, pigmenten of voedsel: kijken door de ogen van een microscoop
Hoe maak je de kleinste cellen zichtbaar? Dat kan bij het Microscopy CORE Lab. Kèvin Knoops leidt dit onderzoeksplatform voor microscopie.
-
Darmbacterie kan helpen gewicht beter op peil te houden na afvallen
Onderzoekers van de Universiteit Maastricht (UM) en Wageningen University (WU) hebben een veelbelovende ontdekking gedaan in de strijd tegen overgewicht. Uit een nieuwe klinische studie blijkt dat een specifieke darmbacterie kan helpen om gewichtstoename na een afslankdieet te beperken.UM news
-
Samenwerkend team van Maastricht University ontvangt financiering van Open Science NL
Een multidisciplinair team van UM-onderzoekers en ondersteunend personeel heeft een subsidie van €250.000 ontvangen van Open Science NL. Hun project zal een onderdeel van academisch onderzoek belichten dat vaak over het hoofd gezien wordt: de mensen die er achter de schermen aan bijdragen.