UM-voorzitter Rianne Letschert kandidaat-minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap

Rianne Letschert, voorzitter van het College van Bestuur van de UM, is de kandidaat-minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW). Volgens planning wordt zij  op 23 februari, samen met de andere leden van het nieuwe kabinet, formeel benoemd en beëdigd. 

Met het beoogde ministerschap komt er op zeer korte termijn een eind aan de ruim negen jaar dat Rianne verbonden was aan de UM, eerst als rector magnificus en vanaf november 2021 als voorzitter van het CvB. Voor haar daadwerkelijke vertrek wil Rianne graag nog haar keuze met de UM-gemeenschap delen en kort terugkijken op haar UM-jaren. Samen met Rianne kijkt de UM nog naar de mogelijkheid voor een goed en passend afscheid later dit jaar. 

Rector magnificus Pamela Habibovic en vicevoorzitter Jan-Tjitte Meindersma nemen voorlopig Riannes taken waar en zijn in gesprek met Raad van Toezicht over het opvolgingstraject. Nader bericht daarover volgt, zodra er meer bekend is. 

UM-rector Pamela Habibovic namens het CvB: “ik ben ervan overtuigd dat ik namens de hele UM-gemeenschap spreek als ik zeg dat we Rianne zeer gaan missen. Maar bovenal dat we tevreden terugkijken op ruim negen jaar, waarin Rianne met de bijzondere combinatie van overtuigings- én verbindingskracht mede leiding gaf aan de UM. Samengevat: jammer voor ons, goed voor Den Haag. We hopen dat we later dit jaar met Rianne kunnen vieren wat we met z’n allen hebben bereikt afgelopen jaren, voor de UM en voor de regio.”

Lees ook