Gezellige drukte op de Bachelor Open Dag
Veel belangstelling afgelopen zaterdag bij de Bachelor Open Dag. Het halfjaarlijkse evenement trok 2765 studiekiezers, zo’n tien procent meer dan het afgelopen jaar. De dag verliep op rolletjes, de sfeer was uitstekend en de feedback overwegend zeer positief.
Zonnig winterweer en milde temperaturen – mooie omstandigheden voor een open dag. En dus een grote opkomst; zo’n 77% van de registreerden kwam opdagen, waarvan twee derde uit Nederland. De deelname uit eigen land lag beduidend hoger dan afgelopen jaar, en dat gold ook voor het aantal Belgen, met een stijging van maar liefst 38%. De opkomst van het aantal Duitsers was met een lichte stijging van 5% ook meer dan een jaar geleden.
De bezoekers kwamen sfeerproeven en waren benieuwd naar het studentenleven aan de Universiteit Maastricht. Ze kregen informatie over studieprogramma's, het Probleemgestuurd Onderwijs en praktische zaken zoals aanmelding en toelating.
De Bachelor Open Dag wordt tweemaal per jaar gehouden. De informatiedag is bestemd voor scholieren in de eindfase van het VWO. Vooral als je nog niet precies weet welke opleiding het beste bij jou past.
De fotoserie hiernaast geeft een impressie van de open dag van 8 februari 2025.
Foto's: Ariel Bussani
Klik op het icoontje rechts onderin de foto om te bladeren door de serie.
Inzicht in studentenleven
De studiekiezers gingen in gesprek met docenten en stelden vragen aan de student ambassadors op de informatiemarkten in de verschillende gebouwen. Ze namen deel aan workshops, laboratoriumbezoeken en rondleidingen door de stad. Die gaven nog meer inzicht in het studentenleven in Maastricht.
De stadswandelingen waren bijzonder in trek en ook de cheerleaders van de UM, de Warriors, trokken de aandacht. Bij alle zes faculteiten vertoonden zij hun kunsten, ter verhoging van de sfeer.
Die was weer ronduit goed te noemen, wat ook bleek uit de feedback. Veel bezoekers namen de tijd om het formulier in te vullen en de meesten gaven de dag het cijfer acht of zelfs hoger. Er waren complimenten voor de organisatie, het enthousiasme van de studenten en docenten, en natuurlijk de kwaliteit van de regionale delicatesse die geserveerd werd: Limburgse vlaai.
Aan te bevelen
De meeste respondenten zouden de dag aan anderen aanbevelen. Voornamelijk door, zoals een van hen aangaf: “The availability of staff and students, the numerous information sessions which were very clear, the kindness of everyone. People were very friendly and helpful.”
Open Dag gemist?
Geen nood: doe de online Campus Tour en kijk of studeren bij de Universiteit Maastricht bij jou past.
Je kunt ook meedoen aan een van onze Experience Days. Voor proeflessen en om te ervaren wat Probleemgestuurd Onderwijs is.
Overzicht van al onze voorlichtingsactiviteiten.
Vragen? Neem contact op met onze student ambassadors. Bekijk hun insta of stuur ze een DM.
Zien we je op de volgende Bachelor Open Dag? Je bent van harte welkom op 8 november 2025.
Lees ook
-
Sneller verduurzamen en slimmer omgaan met stroom bij Universiteit Maastricht
De Universiteit Maastricht (UM) zet een belangrijke stap richting een duurzame en toekomstbestendige campus. Samen met Facility Services (FS) wordt voor het gebouw aan Duboisdomein 30 (DUB30) een integrale aanpak uitgevoerd om energie te besparen en het gebouw klaar te maken voor de toekomst.
-
Master Open Dag: het weer was droog, de presentaties zeker niet
Tevreden bezoekers tijdens de Master Open Dag van zaterdag 28 februari 2026. Toekomstige masterstudenten maakten kennis met onze opleidingen en onderwijsmethode. De meesten waarderen de interessante informatie en de vriendelijke medewerkers.
-
Bachelor Open Dag: lenteachtig, lachende gezichten en gezelligheid
Tijdens de Bachelor Open Dag van 7 februari 2026 verwelkomden we 2218 studiekiezers aan de Universiteit Maastricht. De meeste bezoekers waren zeer tevreden, zo bleek uit de reacties.