Prof. Ferdinand Grapperhaus nieuwe Minister van Justitie en Veiligheid
Prof. Grapperhaus, Hoogleraar (Europees) Arbeidsrecht aan de UM Faculteit der Rechtsgeleerdheid, wordt de nieuwe Minister van Justitie en Veiligheid in het kabinet Rutte III.
Grapperhaus (1959) studeerde rechten in Amsterdam en promoveerde daar in 1995. Sinds 2005 is hij hoogleraar in Maastricht. Studenten in Maastricht hebben veel kunnen opsteken van de vele praktijkvoorbeelden die Grapperhaus ontleende aan zijn werk als advocaat en bestuursvoorzitter bij Allen & Overy in Amsterdam. Studenten hingen aan zijn lippen, niet alleen door de aansprekende praktijkvoorbeelden op het gebied van (Europees) arbeidsrecht maar zeker ook vanwege zijn groot gevoel voor humor. Grapperhaus was bovendien 10 jaar lang (tot 2014) kroonlid van de Sociaal-Economische Raad (SER).
Zijn onderzoeksgebied ligt op het terrein van het arbeidsrecht en het Europese arbeidsrecht. De laatste jaren schreef hij twee boeken waarin hij zijn grote schat aan ervaringen heeft vastgelegd:
Het eerste boek heet ‘Terug de polder in’ (2013), en het tweede ‘Rafels aan de Rechtstaat’ dat dit jaar verscheen (2017).
Prof. Hildegard Schneider, decaan van de rechtenfaculteit: "Hoewel zijn aanstelling bij onze faculteit eindigt met dit ministerschap, wat natuurlijk jammer is, zijn wij trots op deze mooie benoeming en wensen hem heel veel succes."
Lees ook
-
Hester van der Kaaij benoemd tot vice-decaan onderwijs
Hester van der Kaaij is benoemd tot vice-decaan onderwijs van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. Van der Kaaij volgt Sjoerd Claessens op en zal deze rol vanaf het nieuwe academisch jaar gaan vervullen.
-
MOSaR-actualiteitenbijeenkomst - Femicide in de Nederlandse rechtspraktijk
Op donderdag 11 juni 2026 organiseerde MOSaR en bijeenkomst rondom het thema ‘femicide in de Nederlandse rechtspraktijk’. Aanleiding was het onderzoek dat een team van Maastrichtse onderzoekers onder leiding van Laurie Ritzen en Susan van der Aa in opdracht van het WODC uitvoerden.
-
BlueLab traint rechtenstudenten in verantwoordelijk AI-gebruik
Dr. Rohan Nanda en Dr. Henrique Marcos hebben een Comenius Teaching Fellows ho 2026-beurs ontvangen voor hun project ‘AI Due Diligence lab for the Blue Economy (BlueLab)’.Researchers