Tweede Kamerverkiezingen: kiesrecht, representatie en formatie

Actualiteitenavond
-

Op 8 maart a.s. vindt de eerste Actualiteitenavond plaats die wordt georganiseerd vanuit de Master Nederlands Recht in samenwerking met JFV Ouranos. Het thema van de avond: de Tweede Kamerverkiezingen van 15 maart a.s. De Actualiteitenavond wordt ditmaal verzorgd door de vakgroep Staats- en Bestuursrecht en het Montesquieu Instituut. Sprekers zijn:
 

  • Prof. mr. A.W. Heringa – hoogleraar staatsrecht aan de Universiteit Maastricht – over kiesrecht en kiesstelsel
     
  • Em. Prof. dr. J.Th.J. van de Berg – emeritus hoogleraar parlementaire geschiedenis en oud-senator – over representatie 
     
  • Drs. P. Bootsma – promovendus staatsrecht aan de Universiteit Maastricht – over coalitievorming en formaties

De Actualiteitenavond vindt plaats in de Statenzaal (Ruimte C.1.302, Faculteit der Rechtsgeleerdheid, Oud-Gouvernement, Bouillonstraat 3) van 20:00 tot 22:00 uur. Iedereen is welkom - dus ook belangstellenden die niet studeren aan of werkzaam zijn bij de Universiteit Maastricht.
 
Je kunt je tot en met 6 maart a.s. aanmelden door een mail te sturen. Let op: er is een maximumaantal zitplaatsen: wie het eerst komt, die het eerst maalt.
 
Tot 8 maart!
 
Hartelijke groet,
Aalt-Willem Heringa (hoogleraar staatsrecht UM)
Jacques Claessen (coördinator Master Nederlands Recht UM)
Stojan Bakalov (voorzitter JFV Ouranos)

Lees ook

  • Environmental Law lecture

    De Faculty of Law Environmental Lecture Series brengt experts, onderzoekers en professionals samen om actuele vraagstukken rondom milieu, duurzaamheid en recht te bespreken. Elke editie biedt een nieuw perspectief, met een andere spreker en een uniek thema centraal.
    Lezing
    18 mei
  • Maastricht Foundations of Law Colloquia

    Op 20 april is Marta Maroni van Universiteit Maastricht onze spreker - Titel: Managing Risk, Missing Democracy? The Politics of the Digital Services Act ’s Risk-Based Approach
    Kennisbijeenkomst
    20 mei
  • M-EPLI Talks

    M-EPLI Talks bieden een forum om academisch werk en ideeën te delen. Deze bijeenkomsten vinden gedurende het studiejaar twee keer per maand plaats aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Universiteit Maastricht.
    Kennisbijeenkomst
    21 mei